Lahden seutu kartoin -kirjan esittelytilaisuus pääkirjastossa

Kustannusyhtiö AtlasArt julkaisi keväällä 2020 yhteistyössä Lahti-Seuran kanssa teoksen Lahden seutu kartoin 1960- ja 2010-luvuilla. Lahden ensimmäisen karttakirjan esittelytilaisuus järjestetään Lahden kaupunginkirjaston auditoriossa torstaina 3.12. klo 18-19.30.

Kustantaja Risto Pekkanen kertoo AtlasArt-kustantamosta ja Seutu kartoin -kirjasarjasta, jonka jälkeen Vesa Tähtistä ja Hannu Kivilää haastattelee toimittaja Erpo Heinolainen. Yleisö voi esittää tilaisuudessa kysymyksiä.

Kirjan voi ennakkomaksaa Lahti-Seuran tilille ja noutaa kirjaston tapahtumasta. Maksuohjeet seuran sivuilla. Lisäksi kirjan voi tilata suoraan kotiinsa kustantajalta.

Tilaisuuden järjestävät Lahti-Seura ry ja Kustannusosakeyhtiö AtlasArt.

Huom!
Poikkeusolojen auditorion käyttörajoitukset ovat toistaiseksi voimassa seuraavasti:
– Tapahtuman järjestäjä kerää tiedot tapahtumiin osallistuneista henkilöistä mahdollisen tartunnanjäljityksen helpottamiseksi, nimi ja yhteystiedot.
– Auditoriossa sallitaan koronatilanteesta johtuen maksimissaan 40 henkilön tilaisuudet. Tilaisuuden järjestäjä on vastuussa turvavälien noudattamisesta.

Vastaa